Tetőtér beépítés
Tetőtér beépítés, kialakítás során vállaljuk:
- Tetőtér beépítés új tető építéssel
- Tetőtér beépítés utólag
Tetőtér hőszigetelés
- Tetőtér beépítés tetőtéri szoba, helyiség kialakításával
- Tetősík ablakok behelyezése (utólag is)
- Padlástér, födém szigetelés, hőszigetés
- Külső és belső lambériázás
- Gipszkartonszerelés
- Fózolt hajópadló lerakása
- Fakorlát, lépcső készítés
Amikor házbővítésre kerül a sor, két lehetőség közül választhatunk: vagy az alapterületet bővítjük, vagy felfelé terjeszkedünk. A tetőtér-beépítéshez szükséges engedélyek beszerzésére hagyjunk elegendő időt, és ismerkedjünk meg a támogatási lehetőségekkel is.
Váratlan problémák
Az anyagbeszerzés még egy problematikus rész, mert ha valamiből nem a legáltalánosabb, raktáron lévő alapanyagra van szükségünk, akkor arra hetekig várhatunk. Például, ha a szarufák vékonyabbak a tetőszerkezetben a mostani szabványnál, akkor vékonyabb szigetelést tudunk betenni közéjük. Ám akkor ennek a vékonyabb szigetelésnek arányaiban jobb hőátbocsátási értékekkel kell rendelkeznie. Az ilyen speciálisabb anyagokat pedig általában nem tartják készleten a szakkereskedések…
Általános kivitelezési hibák
- Rossz rétegfelépítés,
- Nem kielégítő hőszigetelési hatás,
- Rossz hőszigetelőanyag választás,
- Alátét fólia hibás csatlakoztatása,
- Nem megfelelően kiválasztott alátétfólia,
- Szellőztetés nem megoldottsága.
Árak munkadíjak kőzetgyapot és polisztirol hőszigetelésre.
Gyakori hibák
Az átszellőző réteg és a párazáró illetve áteresztő fóliák fontosabbak, mint gondolnánk. Nélkülük az egyébként jól méretezett hőszigetelő réteg nem képes ellátni feladatát, rosszabb esetben károsodhat, elkezdhet penészedni. A belső fóliát a falak, ablakok találkozásánál rögzítsük. A fóliák pontosan illeszkedjenek egymáshoz, rögzítsük őket ragasztószalaggal. / lábazatok hőszigeteléséről amit tudni érdemes./